Vánoční volejbal

Krátce před vánočními svátky, dne 19. prosince 2017, se na VOŠZ uskutečnil historicky první vánoční volejbalový turnaj, který společně s Mgr. Renatou Křížovou organizovaly třídy SD1B a SD2B. Akce se zúčastnilo hned devět týmů, přičemž největší lákadlem byl učitelský tým ve složení prof. Křížová, Dzubová, Bocková, Klásková, Polášková, Blahutová a studentka dálkové formy Lenka Nagyová. Hrdě reprezentovali svůj obor farmaceuti a zubaři, kteří se v silné "sesterské" konkurenci pěti týmů neztratili. Slavnostní los ze dne 18. prosince rozdělil účastníky do dvou skupin. Tabulku první skupiny ovládla pořadatelská třída SD1B před FD1, SD3, SD2B2. S turnajem se před branami play-off rozloučily hráčky z SD1A. Ve druhé skupině kralovali učitelé, kteří ovládli skupinu a pasovali se do role černého koně soutěže! V závěsu skončili zubaři, SD2B1 a SK2.

V prvním čtvrtfinále přejeli učitelé třídu SD2B2 skórem 20-6, což byla nejdrtivější výhra celého odpoledne! Další zápas přinesl velice vyrovnanou bitvu mezi SD2B1 a FD1, ačkoliv farmaceuti polovinu zápasu vedli, tak nakonec i díky podání Markéty Strouhalové prohráli 14-11. Zbývající dva duely skončily jednoznačnými výhrami zubařů nad SD3 poměrem 19-10 a SD1B nad SK2 15-9.

Semifinále nabídlo další skvělé momenty. SD2B1 pomstila svoje kolegy ze třídy, když zastavila učitelský výběr, který zničila opět servisem Markéta Strouhalová 13-5. O finále si zahrál i druhý pořadatelský tým, ten však nestačil na zubaře a padl těsně 16-14.

Finále se hrálo na dva vítězné sety do 20 bodů a fotbalovou terminologií bylo na jednu branku. Zubaři se skvělou Kateřinou Sopuchovou na podání odskočili v každém setu do trháku a zaslouženě vyhráli celý turnaj po výhře 20-9 a 20-13. Na děleném třetím místě skončili učitelé a SD1B.

Velké poděkování patří Mgr. Renatě Křížové, která převzala učitelskou záštitu nad celou akcí a také plnila roli rozhodčí v drtivé většině zápasů. Dále Mgr. Radce Dzubové, jež také soudcovala některé zápasy. Cenu pro první místo věnovala Mgr. Hana Hanusková, a to vynikající dort z Ollies. Cenu pro druhé místo poté Mgr. Šárka Bräuerová, která upekla srdci lahodnou domácí štolu. O zraněné se velice dobře starali Marek Valchař (SD3) a Marcel Ščerba (SD2A). V neposlední řadě chci poděkovat všem zúčastněným týmům, a to především družstvu SK2, které leč jeho hráči studují kombinovaně, se do turnaje zapojili.

Tým zubařů: Kateřina Sopuchová (ZD1), Marika Sedláčková, Jana Hlavatá, Pavla Nagyová a Karin Máchová (všechny ZD2)

Tým SD2B2: Aleš Koubík, Aleš Kadlčík, Markéta Strouhalová, Denisa Dvořáková, Petra Nováčková a Martina Kamlerová

Tým SD1B: Alice Tošková, Barbora Štůsková, Kateřina Požárková, Veronika Dostálová, Hana Brůžková a Aneta Šimíková

Učitelský tým: Mgr. Renata Křížová, Mgr. Radka Dzubová, Mgr. Radana Klásková, Mgr. Soňa Bocková, PhD., PhDr. Pavlína Blahutová a Lenka Nagyová (SK1)

Aleš Koubík SD2B, Mgr. Renata Křížová

 


Předchozí stránka: Aktivity školy
Následující stránka: Dějepisná soutěž