Výlet do Anglie

19. března 2018 se 51 našich studentů vydalo na dlouhé pětidenní putování za krásami jihovýchodní Anglie. Po únavné cestě autobusem a trajektem je čekala prohlídka Londýna. Prošli se kolem Královské observatoře na Greenwichi, kde si u slavného 0.poledníku vyzkoušeli, jaké to je stát jednou nohou na západní a jednou na východní polokouli. Projeli se po Temži lodí, z jejíž paluby měli jedinečnou šanci vidět ty nejdůležitější londýnské památky a v neposlední řadě si prošli londýnskou čtvrť Westminster, která jim nabídla takové skvosty jako Westminsterské opatství, Buckhinghamský palác či Trafalgarské náměstí.

Po hektickém Londýnu přišel druhý den v Anglii, na který se žáci těšili asi nejvíce. Po dopolední prohlídce sluncem zalitého městečka Windsor je čekala návštěva studií Warner Bros, ve kterých se natáčela slavná série filmů o Harry Potterovi. Fanoušci kouzelnické ságy si zde přišli opravdu na své. Vždyť kde jinde by měli šanci posadit se do létajícího auta Weasleyů, projít se Zakázaným lesem či ochutnat máslový ležák?

Poslední anglickou destinací byl pro naše studenty starobylý Oxford. Po prohlídce města a jedné z historických kolejí přišly na řadu konečně i vysněné nákupy. Večer pak autobus vyrazil do přístavu Dover, aby po přeplutí kanálu La Manche pokračoval ve své dlouhé pouti přes Francii, Belgii a Německo zpět domů do Ostravy.

Během zájezdu do Anglie měli studenti možnost poznat nejen bohaté kulturní dědictví země, ale i běžný život Angličanů. Ubytování měli zajištěno v rodinách na předměstí Londýna, a tak dostali šanci promluvit si s rodilými mluvčími a poznat, jak skromně ve srovnání s námi většina anglických rodin žije.

 


Předchozí stránka: Aktivity školy
Následující stránka: Dějepisná soutěž