Světový den ústního zdraví

Světový den ústního zdraví se slaví každý rok 20. března a je organizován Světovou dentální federací (FDI) a národními dentálními asociacemi ve spolupráci s globálními partnery. U nás je podporován Českou stomatologickou komorou ve spolupráci s Asociací dentálních hygienistek.

V letošním roce se i studentky prvního ročníku oboru diplomovaná dentální hygienistka naší školy zapojily do akce „Světový den ústního zdraví“. Cílem této akce je připomenout význam ústního zdraví a celosvětově zlepšit povědomí o významu ústní hygieny při prevenci onemocnění dutiny ústní v každém věku. Akce probíhala na naší škole pro 34 studentů třetího ročníku Diplomovaná všeobecná sestra a v MŠ Šeříková v Ostravě Výškovicích pro 60 děti ve věku 4 až 6 let.  

Edukační program pro děti byl zaměřen na motivaci k správným návykům dentální hygieny a výživy. Cílem programu bylo naučit děti jak pečovat o dutinu ústní, ukázat dětem správnou techniku čištění zubů (použití dentálních pomůcek), objasnit jim důležitost prevence dentální hygieny u dočasné dentice, vhodné složení potravy s omezením jednoduchých sacharidů a vysvětlit a názorně ukázat vznik zubního kazu.

Program pro studenty byl zaměřen na pomůcky a produkty k dentální hygieně, jak pečovat o dutinu ústní a na správné techniky čištění zubů.    

 

 


Návrat

Předchozí stránka: Průkazy ISIC a čipy
Následující stránka: Humanitární činnost