Projekt

počátkem letošního školního roku jsme byli vyzváni zřizovatelem, abychom prezentovali na projektu Živá knihovna naši školu, konkrétně nový obor Ošetřovatel. Akce probíhala dne 19. 9. 2018  v prostorách Světa techniky v Ostravě Vítkovicích. Význam tohoto projektu podtrhla osobní účast zástupců města, jakož i Moravskoslezského kraje, a to přímo náměstka hejtmana Stanislava Folwarczného.

Nejprve vystupovali někteří zaměstnavatelé, kteří chtěli oslovit potenciální žáky nabídkou atraktivního pracovního místa. Poté dostali prostor jednotlivé školy a bylo zcela na nich, jakou formu své prezentace zvolí. Na místo klasické, tradiční prezentace jsme si připravili "živé obrazy", přesněji  komentované scénky z konkrétního zdravotnického prostředí. Jakmile se naši žáci dozvěděli, co budeme předvádět, nadchli se a dali do toho doslova vše. Hovořili  jsme nejen o škole samotné, ale přiblížili i pozici ošetřovatele, coby asistenta sestry, lékaře a dalšího zdravotnického personálu. Scénka akci oživila a diváky viditelně zaujala a oslovila.

Děkuji žákům prvního ročníku oboru ošetřovatel a třetího ročníku zdravotnických asistentů za aktivní a obětavý přístup k celé akci. Především za vtipnost, pohotovost a celkové nasazení, jelikož scénku si nacvičili ve svém volném čase. Samotní pořadatelé výstup hodnotili velmi kladně a naši školu veřejně vyzvedli a pochválili. Akci za školu připravila a úspěšně korigovala tř. učitelka OS1 Mgr. Marie Adámková.

 


Návrat

Předchozí stránka: Průkazy ISIC a čipy
Následující stránka: Humanitární činnost