XXII. Gerontologické dny Ostrava – Studentská konference

Mottem letošního ročníku XXII. Gerontologických dnů Ostrava, které se konaly 17. - 19. října 2018  bylo "SENIOR – cesta profesionální péče”. Tato problematika ovládla jednání a diskuse odborníků ze zdravotní a sociální sféry. Program byl navíc rozšířen o aktivity pro laickou veřejnost a především pro samotné seniory. Kongres se konal pod záštitou Ing. Tomáše Macury MBA, primátora statutárního města Ostravy a prof. Ing. Ivo Vondráka, CSc., hejtmana Moravskoslezského kraje.

Již jedenáctým rokem naše škola organizovala na kongresu Studentskou konferenci, ve které žáci a studenti přednesli své příspěvky na téma Navzájem si pomáhejme. Letos přednášeli žáci a studenti Střední zdravotnické školy a Vyšší odborné školy zdravotnické v Ostravě, oborů Zdravotnický asistent, Nutriční asistent, Diplomovaná všeobecná sestra a Diplomovaný nutriční terapeut, prezentovali své zkušenosti ze zahraničních stáží ve Španělsku a Anglii. Velmi zajímavé sdělení přednesla studentka Ostravské univerzity, oboru nutriční terapeut, tématem “Jíme očima v každém věku” upozornila na význam úpravy stravy. Absolventky Vyšší odborné školy sociální v Ostravě, oboru Sociální práce seznámily posluchače s aktivizačními činnostmi v domovech pro seniory.

Na studentské konferenci zaznělo 7 přednášek, celkem vystoupilo 19 žáků, studentů a absolventů. Akce je velmi pozitivně hodnocena Gerontologickou společností, DTO.cz – organizátorem kongresu i samými posluchači.

Již nyní se těšíme na XXIII. Gerontologické dny v roce 2019, kdy tématem studentské konference bude „Senior – klient, na kterého nezapomenu”.

 Mgr. Eva Zwyrtková

organizátorka studentské konference


Návrat

Předchozí stránka: Průkazy ISIC a čipy
Následující stránka: Humanitární činnost