Den otevřených dveří v Charitě Ostrava

V rámci Dne otevřených dveří jsme využili pozvání Charity Ostrava do jejich zařízení - Charitního domu sv. Alžběty v Ostravě Mariánských Horách. Tento penzion sídlí nedaleko naší školy v ulici Zelené, a proto jsme byli sami zvědaví, jak to tam vlastně vypadá. Akce se zúčastnili žáci třídy OS1.                         

Po přivítání nás sociální pracovnice Mgr. Markéta  Adámková seznámila s chodem a fungováním tohoto zařízení. Měli jsme možnost prohlédnout si  jak společné prostory a místnosti, tak i samotné pokoje, kde uživatelé  těchto služeb žijí. Viděli jsme jedno i dvoulůžkové místnosti. Příjemně nás překvapila krásná zahrada v areálu, která sousedí s mateřskou školou a kde uživatelé často relaxují.

 Všímali jsme si i personálu, který měl stále dost práce. V neformální besedě jsme se ptali na řadu otázek  a potěšil nás i jejich zájem na častější a těsnější spolupráci. Uvítali by nejen dobrovolníky, ale i konkrétní žáky na praxi, kteří by takto získali lepší přehled o jejich pracovní náplni a kdoví, možná i potenciální zaměstnání. Práce je to skutečně různorodá,  pestrá a zajímavá.

Na závěr skutečně příjemného a milého setkání jsme uživatelům předali  dárek - 8 sad kávových lžiček, ze kterých měli opravdu radost. Exkurze to byla pro obě strany přínosná a pevně doufám, že toto setkání nebylo poslední.

Mgr. Marie  Adámková, třídní  učitelka OS1

 


Návrat

Předchozí stránka: Průkazy ISIC a čipy
Následující stránka: Humanitární činnost