Sbírka ve prospěch MOMENT ČR, o. p. s.

Vytřiďte šatník pro Moment

„V domácnosti každého z nás se najdou věci, které už tak docela nepotřebujeme nebo nechceme. Ve skříních se nám kupí oblečení, do kterého se už nevejdeme nebo se nám prostě už dost naslušelo, je stále pěkné a funkční a nám je líto ho vyhodit,“ říká Markéta Soukupová, ředitelka Moment ČR, o.p.s.

A právě proto je tu Moment. Jeho obchody fungují na principu dárcovství a prodeje přebytečných věcí z našich domácností. Výnosem z prodeje finančně podporuje dalších 6 veřejně prospěšných organizací (denní stacionář Žebřík, Mobilní hospic Ondrášek, Kola pro Afriku, Save Elephants, Českou koalici pro ochranu biodiverzity CCBC a Lesní klub Bezinka).

Jenom v loňském roce jim Moment přispěl částkou 1 386 345,-Kč. 

„Jsme moc šťastní za každý kvalitní dar, který můžeme v našich obchodech prodat a výtěžkem z prodeje pomoci tam, kde je třeba,“ dodává Markéta Soukupová. 

Jedna taška darovaných pěkných věcí se v Momentu může proměnit například v hodinu a půl péče o nevyléčitelně nemocného člověka pod zdravotnickým dohledem Mobilního hospice Ondrášek nebo hodinu expresivní terapie pro klienty denního stacionáře ŽEBŘÍK. 

Ano, je to i vaše skříň, která může páchat neskonalé dobro.

Každý, kdo se chce zapojit, může své oblečení, boty uložit do sběrného koše, který je před vstupem do budovy C.

 

 

 


Návrat

Předchozí stránka: Průkazy ISIC a čipy
Následující stránka: Humanitární činnost