Krajská soutěž v ošetřovatelských dovednostech žáků oboru Ošetřovatel

ose1

Dne 18. 4. 2024 proběhla Krajská soutěž v ošetřovatelských dovednostech žáků oboru Ošetřovatel.

Soutěže se zúčastnilo 10 žáků (5 týmů) 2. ročníku oboru Ošetřovatel z pěti zdravotnických škol: AHOL SOŠ, s.r.o. Ostrava, MG SZŠ a VOŠZ Vsetín, Střední pedagogická škola a Střední zdravotnická škola svaté Anežky České Odry, SZŠ Opava, SZŠ a VOŠZ Ostrava.

Soutěž byla koncipována jako teoreticko – praktická. V teoretické části žáci prezentovali zpracované prezentace v PowerPointu na předem vybrané téma. V praktické části prováděli ošetřovatelské výkony, které byly hodnoceny porotou z řad odborných vyučujících i odborníka z praxe. Výkony všech zúčastněných žáků byly vyrovnané s minimálními rozdíly mezi soutěžícími.

Na prvních třech místech se umístily:

1. Adéla Mužíková a Marcela Turková (AHOL SOŠ, s.r.o. Ostrava)
  2. Helena Holešová a Kristýna Macečková (SZŠ a VOŠZ Ostrava)
  3. Karolína Kadlecová a Lenka Avramová (MG SZŠ a VOŠZ Vsetín)

Všem děkujeme za soutěžní nasazení a gratulujeme vítězům.  Poděkování sponzorům.

Děkujeme tímto za podporu naší soutěže.

• Krajský úřad Moravskoslezského kraje
  • Městský úřad Mariánské Hory a Hulváky
  • Městský úřad Ostrava Vítkovice
  • JUDr. Eva Dufková

Mgr. Jana Bělanová, PhDr. Silvie Haroková, PhD.