Informace pro čtenáře:

26. 10. - 1. 11. 2021 bude knihovna z provozních důvodů uzavřena.

*******

knihovna opět otevírá půjčovnu (půjčování a vrácení knih) viz provozní doba. Zároveň bude fungovat také vrácení knih do biblioboxu na vrátnici školy.

Stále platí nutnost dezinfekce rukou, respirátory, rozestupy. Dbejte pokynů knihovnice.

Další informace budou poskytnuty na e-mail: jarmila.bednarova@zdrav-ova.cz

nebo na tel. č.: 595 693 612.

**********

Školní knihovna existuje při zdravotnické škole od jejího vzniku. S transformací školy se měnila i její knihovna. Dnes plní funkci knihovnického informačního centra v budově na ul. 1.máje 11 (SZŠ).

Služby:

• zapůjčení odborné literatury především z lékařství a ošetřovatelství, psychologie, pedagogiky, farmakologie, v omezeném množství z historie, filozofie, politologie, managementu, chemie, fyziky, matematiky, českého jazyka a literatury...
  • beletrie našich i zahraničních autorů (doporučená četba k maturitní zkoušce)
  • odborné časopisy z vybraných oborů
  • knihovna ve své studovně prezenčně zpřístupňuje absolventské práce studentů VOŠZ (dostupné jsou AP od roku 2017) AP dle oboru a maturitní práce žáků SZŠ - dle dohody s knihovnicí.
  • uživatelé mají k dispozici PC s přístupem na Internet, WiFi připojení, studovnu s příruční knihovnou, relaxační koutek vybavený deskovými hrami
  • vstup do on-line katalogu, zde také naleznete své čtenářské konto !
  • rezervace žádané publikace nebo požadavek na dokument a prodloužení výpůjční doby je možno provést také telefonicky nebo e-mailem

ŘÁD ŠKOLNÍ KNIHOVNY (aktuální od 25. 5. 2018) - zde.

CENÍK (platnost od 1. 9. 2021) - ceník.

Relaxační koutek (je otevřen v rámci provozní doby knihovny)

nabízí klidné posezení a relaxaci v době přestávek či volných vyučovacích hodin. K dispozici jsou časopisy a společenské hry.

KATALOG KNIHOVNY zde.

Novinky v knihovně si lze prohlédnout v on-line katalogu.

*****

Dále můžete vyzkoušet např.:

www.e-knihovna.cz najdete některé knižní tituly on-line nebo ke stažení (doporučené tituly k maturitě např. K. H. Mácha, Božena Němcová atd.)

Doporučujeme:

*****

Přes on-line katalog je možno objednávat knihy z fondu školní knihovny. Vyřízená objednávka bude k vyzvednutí v knihovně (ul. 1. máje) dle dohody s knihovnicí v rámci provozní doby (telefonní kontakt, e-mail viz níže), dále je také možno provést předregistraci nového čtenáře.

*****

V knihovně lze vyřídit průkazy ISIC, ITIC, ALIVE - viz provozní doba knihovny.
Podrobnosti naleznete zde.

Prodlužovací známky s platností 9/2021 - 12/2022 jsou k dispozici od září.

*****

Logo Ptejte se knihovny   zde.

P R O V O Z N Í  D O B A  K N I H O V N Y

• pondělí  6:30 - 12:00     12:30 - 15:00
  • úterý      6:30 - 12:00     12:30 - 15:00
  • středa    6:30 - 12:00     12:30 - 15:00
  • čtvrtek   6:30 - 12:00     12:30 - 14:00
  • pátek      6:30 - 12:00    12:30 - 15:00

Dne 26.10.2021 - 1.11.2021 bude knihovna z provozních důvodů uzavřena.