Literární soutěž 2024

V březnu tohoto roku se opět po roce uskutečnila literární soutěž.

Do soutěžního klání se zapojilo osmdesát žáků, kteří ukázali svou invenci v kategorii povídka, báseň s výtvarným zpracováním a žánry publicistického stylu. Odborná porota posuzovala vtipné fejetony i inspirativní reportáže, zamýšlela se nad filozofickými tématy zpracovanými ve verších, hodnotila hezké ilustrace k básnickým textům a nechávala se strhnout čtivými povídkami. Vybrat tři nejlepší texty nebylo jednoduché, protože konkurence hlavně v publicistice byla veliká. Nakonec byly vyhodnoceny tyto práce:

Povídka

1. místo – Tereza Friedrichová, PS 3B, Chlapec s červenou stuhou
  2. místo – Tereza Vaňková, MZ 2, Kniha v hlavní roli
  3. místo – Jakub Kantor, LA 3, Můj pes není pes…

Publicistické útvary

1. místo – Barbora Témová, LY 3, S mastnou tyčí to fičí
  2. místo – Julie Matulová, PS 3A, Rande přes seznamku
  3. místo – Michaela Černá, Ondřej Barč, Ester Kreželoková, Veronika Němcová, LY 3, Unesený a snězený

Básně s výtvarným zpracováním

1. místo – Barbora Témová, LY 3,  Netvor a světlonoš
  2. místo – Viktorie Gemelová, PS 2A, Ty, která jsi mě jako první viděla
  3. místo – Michaela Černá, LY 3, Stín

Vítězkám a vítězům blahopřejeme, všem účastním děkujeme za pěkné příspěvky a už se těšíme na další ročník.

Za komisi vyučujících českého jazyka Mgr. Petra Havlásková, Ph.D., a Mgr. Alžběta Žákovčíková