Planeta Země 3000

Délka čtení: 48 sec.
planeta 3000

Již tradičně se i letos žáci oboru Zdravotnického lycea dne 23. 6. 2022 zúčastnili akce Planeta Země 3000 v kině Luna.

Akce se zúčastnily třídy LY1, LY2 a LY3. Známý cestovatel Adam Lelek žákům představil čtvrtý největší ostrov planety, Madagaskar.

Spolu s Adamem jsme se vydali pátrat po tajemství svátku duchů předků, po mýty opředeném místním obřadu, jenž nese tajemný název Famadihana. Cizinci se však nemusí podařit na výše uvedený svátek narazit, a tak často musí procestovat celý ostrov. A to byl případ i Adama, který žákům ukázal pomocí videa a fotodokumentace spojené s výkladem krásy, ale i temné stránky největšího afrického ostrova. Mohli jsme tedy vidět spoustu zajímavých endemitů, ale také i velmi prosté podmínky, ve kterých žijí místní obyvatelé. Na závěr naši žáci mohli položit známému cestovateli dotazy.

Akce se u žáků shledala s velkým úspěchem.